Webshops worden elke dag wel gelanceerd. Maar wat als de eigenaren 11 en 10 jaar oud zijn en zo jong al van hun hobby echt werk hebben gemaakt. De vriendinnen Anne (11) en Juune (10) verkopen pakketten die de klant zelf als stokpaardje in elkaar kan zetten. Ze zijn hun bedrijf HelloHobbyHorse een half jaar geleden gestart.

Idee om website te maken
Juune: ‘’We hadden het idee om een website te maken, maar wisten niet goed hoe we dit moesten doen. We wilden graag wat verkopen, maar wisten nog niet goed wat. We zitten samen op paardrijden en vinden dat erg leuk. We kunnen natuurlijk niet de hele week op een echt paard zitten en toen ontdekten we hobbyhorsing, wat we zelf heel leuk vonden. Hierbij spring je met een stokpaardje over hindernissen of je doet dressuuroefeningen.”

Ontstaan in Finland
Hobbyhorsing is in Finland ontstaan en daar heeft het zich ontwikkeld tot een echte sport. Juune: “Ze verkopen daar super mooie hobbyhorses die 250 euro kosten. In Nederland worden er ook dressuur- en springwedstrijden georganiseerd en er was pas zelfs een buitenrit waar je aan mee kon doen.’’

‘Een HobbyHorse is voor kinderen echt een maatje’
Anne: ‘’Zo ontstond het idee om hobby horses te gaan maken en verkopen. Het maken van het paard kost natuurlijk best veel tijd en daarom hebben we besloten om pakketten samen te stellen, waarbij kinderen zelf een hobby horse kunnen maken. Een hobby horse is voor kinderen echt een maatje. Zo hebben ze toch een eigen paard. Ze geven hem ook een naam en maken een stal. Ze verzorgen zo echt hun eigen paard. Het is alleen veel minder duur dan een eigen paard.’’

HelloHobbyHorse
De naam HelloHobbyHorse hebben de meiden samen bedacht. Anne: ‘’Het duurde wel een tijdje voordat we echt een leuke naam hadden gevonden. We hebben er heel goed over nagedacht. We hadden een paar namen die we leuk vonden, maar kwamen op social media erachter dat veel van deze namen al bestonden. We kwamen toen op HelloHobbyHorse en dachten: dit is het. Deze naam was ook nog niet gebruikt.’’

Logo zelf ontworpen

Juune en Anne hebben zelf het logo ontworpen. Anne: ‘’Ik heb eerst op een online teken-app wat dingen geprobeerd. Zo ontstond er een leuk logo waar we heel blij mee zijn. Onze ouders hebben ervoor gezorgd dat het bruikbaar was voor de website.’’

Eigen stokpaard maken
Kinderen kunnen zelf kiezen wat voor pakket ze willen. Juune: ‘’Als je een pakket koopt kan je helemaal je eigen hobby horse maken zoals jij dat wilt. Je kan bijvoorbeeld de manen korter knippen. Op een wit paard kan je ook zelf vlekken maken. We verkopen de paarden in drie kleuren: bruin, wit en zwart.”

Doe-het-zelf pakket
In het pakket zit een patroon, de hoeveelheid stof die je voor het hoofd van het paard nodig hebt, materiaal voor de ogen, vulling, een stok op maat en een bol met garen voor de manen. Anne: “Het is echt een doe-het-zelf pakket. Het kost 36,95 euro inclusief verzendkosten.’’

Webshop
Juune: ‘’Het verkopen van de hobbyhorses gaat goed. We hebben nu al zeven pakketten en zeven patronen verkocht. We hebben samen met onze ouders de webshop ingericht en hebben ook blogs gemaakt. Ook staat er informatie over ons op, zodat de bezoekers weten wie we zijn. Als er een bestelling binnenkomt, gaan we gelijk aan de slag. We hebben een tafel waar alles op klaar ligt. Dan gaan we een pakket samenstellen. We brengen het naar de post en dan komt het bij de mensen thuis.’’

Bedrijf promoten

De vriendinnen hebben ook een plan bedacht hoe ze aan hun klanten komen. Juune: ‘’We promoten de hobbyhorse via Tiktok, Instagram en Pinterest. Als je in Google zoekt op hobbyhorse zelf maken kom je bij ons uit, www.hellohobbyhorse.nl. Mijn moeder had een LinkedIn post gemaakt over wat wij doen en die ging viral. Meer dan 300.000 mensen hebben deze post gezien. Hierdoor hebben we ook een paar pakketten verkocht. We vinden het heel leuk dat we kunnen zeggen dat we een webshop hebben.’’

Iets leuks kopen
Anne: ‘’Van de winst die we nu hebben moeten we natuurlijk wel inkopen van de materialen gaan doen. Als we echt geld gaan verdienen, ga ik dat bewaren en gebruik ik dat voor later voor iets wat ik leuk vind om te kopen.’’

Site: www.hellohobbyhorse.nl