De 66-jarige Diny Veldhuisen is sinds december de trotse eigenaresse van haar eerste eigen paard Fikoriene. ‘’Ik droomde al vijftig jaar lang van een eigen paard en nu is die droom eindelijk uitgekomen. Sommige mensen verklaarden mij voor gek dat ik op mijn leeftijd nog aan een paard begon. Daar heb ik mij niks van aangetrokken. Als ik het nu niet doe, doe ik het nooit meer. Dus ik heb het gewoon gedaan!’’

‘Trakehner was niet te betalen’
‘’Ik heb een KWPN’er gekocht die Gelders gefokt is. Fikoriene is inmiddels elf jaar oud. Ik wilde eigenlijk een Trakehner kopen, maar die zijn in Nederland heel schaars en de Trakehners die te koop waren, waren niet te betalen.’’

‘Een paard moet bij mij passen’
Na een lange zoektocht vond Diny het paard dat bij haar paste. ‘’Nadat mijn Trakehner-droom in duigen viel, ben ik op de website van het KWPN gaan kijken om erachter te komen wat daar werd aangeboden. Toen kwam ik een paard tegen, waarvan ik dacht dat het wel wat zou kunnen zijn. Het echtpaar dat het paard in bezit had, was inmiddels gescheiden en die vrouw wilde het paard niet aan mij verkopen. Die man vertelde mij toen dat hij ook nog een schimmel had die hij wel kwijt wilde. Het maakte mij niet uit welke kleur het was. Ik hecht er het meest waarde aan dat het paard bij mij past. Toen ben ik gaan kijken en was ik verkocht.’’

Vertrouwd
‘’Ze had vijf jaar lang weinig tot helemaal niks gedaan. De verkoper zei dat je zo het zadel erop kon leggen en er zo mee weg kon rijden, maar daar was ik door mijn beide instructrices voor gewaarschuwd. Ik wilde eerst iemand anders op haar zien voordat ik op haar klom, want je weet nooit wat je onder je krijgt. Toen kreeg ik filmpjes van hem en leek het een erg braaf paard. Toen heb ik een afspraak gemaakt om haar zelf uit te proberen. Met rijden voelde het zo vertrouwd dat ik haar heb gekocht. Ik had het idee dat dit paard me echt gegund was en ik ben nu super blij met haar. Op stal noem ik Fikoriene altijd Fiko.’’

Doel: vliegende wissels en appuyementen
Diny heeft een duidelijk doel voor ogen met de merrie. ‘’Ik wil met haar ooit de vliegende wissels en een appuyement kunnen rijden. Ik wil ook met haar naar buiten en een klein sprongetje maken, want ze is een veelzijdig paard. Ik vind afwisseling erg belangrijk. We zien wel hoe ver we komen. Ze is erg werkwillig, dus daar ligt het niet aan. Ik heb er vertrouwen in dat we een heel eind gaan komen. Ik heb vroeger veel wedstrijden gereden, maar dat ben ik niet meer van plan.’’

Iets om op terug te vallen
Diny is bij de aanschaf van haar merrie lid geworden van Vereniging Eigen Paard. ‘’Een vriend van mij heeft ook een eigen paard en attendeerde mij erop om een lidmaatschap af te sluiten bij Vereniging Eigen Paard. Dit leek me verstandig. Dan heb je iets om op terug te vallen, mocht er een keer wat zijn.’’

Aankoopbegeleiding
Diny stond bijna op het punt om Vereniging Eigen Paard in te schakelen voor aankoopbegeleiding. ‘’Ik was er niet ver vanaf om hun hulp in te schakelen, totdat deze merrie op mijn pad kwam. Als ik haar niet was tegengekomen of ze bleek niet geschikt voor mij, had ik zeker gebruik gemaakt van de aankoopbegeleiding. Ik kon ook het internet afstruinen, maar daar staat bij alle paarden dat ze braaf en bomproof zijn, maar in deze sprookjes geloof ik niet.’’

Handige aanbiedingen voor leden
Diny vindt het tof dat de vereniging verschillende dingen aanbiedt voor leden. ‘’Ik zag dat je één keer gratis een proef kan laten beoordelen, dit wil ik wel proberen. Ik vind het erg goed dat leden hier gebruik van kunnen maken. Ik vind het ook uitstekend dat je automatisch verzekerd bent tegen ongevallen. Ik hoop dat dit nooit nodig is, maar je weet het nooit. Ik vond het ook erg leuk dat ik als welkomstgeschenk kon kiezen voor het tijdschrift Bit. Hierdoor heb ik er kennis mee gemaakt en ik heb er zelf nu ook een abonnement op genomen. Door mijn goede ervaringen raad ik mensen die een eigen paard of pony hebben aan om lid te worden van de vereniging.’’