Hout knagen niet gezond

Er zijn paarden die regelmatig aan een paal of hout knagen terwijl hout niet van nature op het paardenmenu staat. Mocht een paard splinters binnen krijgen bestaat de kans dat dit tussen de tanden blijft zitten, de maag of darmwand perforeert en zelfs koliek kan veroorzaken. Wanneer een paard heel veel bijt op hout kan dit ook zorgen voor extra slijtage van de tanden.

bonusser

Er zijn twee vormen van houtbijters; namelijk de kribbebijters die in feite het hout vast pakken om lucht te zuigen en de houtbijters welke daadwerkelijk het hout opeten.

Oorzaken van dit gedrag kan gezocht worden bij het natuurlijke voedingspatroon. Zoals bekend dienen paarden gedurende de gehele dag te beschikken over kleine beetjes ruwvoer. Maar ook een tekort aan mineralen zou een oorzaak kunnen zijn.

Lees het volledig artikel op deHoefslag.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie