Korter in de wei, meer gras per uur

Paarden die maar even in de wei mogen eten meer gras per uur dan hun soortgenoot dat de hele dag op de wei staat. Dat hebben onderzoekers aan de North Carolina State University uit Amerika onderzocht. Zij boden hun testgroep gedurende een bepaalde periode 3 tot 24 uur weidegang aan en onbeperkt hooi. De paarden die het kortst in de wei stonden werkten het meeste gras per uur naar binnen. Paarden die zes uur mochten grazen kwamen aan 0,75 kg per uur. De paarden die negen en 24 uur per dag op de wei mochten staan kwamen respectievelijk aan 0,6 kg en 0,35 kg per uur.
Kortom, hoe minder lang een paard in de wei staat hoe meer gras hij in die korte tijd eet.

Bekijk het volledige verslag op DeHoefslag.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie