Leverbot bij paarden niet onderschatten

Leverbot komt het meeste voor in gebieden met veel greppels en sloten omdat leverbot verspreid wordt via een poelslakje die hier leeft. Vooral herkauwers lopen kans om besmet te raken maar ook paarden kunnen besmet worden met een leverbotinfectie omdat het veel binnen krijgt tijdens het grazen in de wei.

finden können

De besmetting wordt vaak onderschat, omdat er meestal weinig ziekteverschijnselen zichtbaar zijn. Verschijnselen die kunnen wijzen op leverbot bij paarden zijn een slechte conditie, vermageren, slechte prestaties en een wisselende eetlust. Ook bloedonderzoek kan een aanwijzing geven: als er sprake is van bloedarmoede, verhoogde leverwaardes of verhoogde eosinofielen (soort witte bloedcellen), kan dat een indicatie zijn voor de aanwezigheid van leverbotten in het lichaam.

Lees het volledige artikel op dehoefslag.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie