Opnieuw aandacht voor verbod op couperen paardenstaart

Sinds 2001 is het couperen van paardenstaarten verboden echter wordt het nog steeds op grote schaal toegepast. Daarom ging Radio reporter op onderzoek uit en berichtte ook de Telegraaf onlangs over het massaal negeren van het coupeerverbod. Aanleiding daarvan is de tweejaarlijkse Nationale Tentoonstelling van Trekpaarden in Limburg, waarbij twee trekpaarden met een gecoupeerde staart tot kampioen werden uitgeroepen. Ministers en staatssecretarissen zijn al langer in gesprek met de KVTH om ervoor te zorgen dat ze vrijwillig stoppen met het couperen.
De uitzending van Radio Reporter is uitgezonden op 28 augustus van 19.00-20.00u bij NPO Radio 1. In de uitzending zijn Anoeska Heinemans, dierenarts en Henk van Gerven, Tweede Kamerlid SP, te gast.

Luister hier de uitzending terug.

Lees het volledige artikel op Horses.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie