Paard kan zelf kiezen voor deken op of af

Met 23 paarden van verschillende rassen hebben wetenschappers een onderzoek gedaan waarin de paarden geleerd werd dat ze d.m.v. symbolen op een scherm konden aangeven of ze een deken op wilden of juist af of ” geen verandering” wanneer ze al een deken op hadden. Het systeem is de paarden in 10 dagen geleerd en het onderzoek werd vervolgens in verschillende weersomstandigheden getest.

Wat bleek? De paarden wilden graag een deken op bij kou, regen en wind. En kozen voor “deken af ” wanneer de zon aanwezig was.
De resultaten van dit onderzoeken bewijzen volgens de wetenschappers dat paarden de consequenties van hun keuzes begrijpen, en hopen dat andere onderzoekers deze methode vaker gaan toepassen.

Lees het volledige artikel op Bokt.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie