Paarden intelligent genoeg om mens om hulp te vragen

Bij onoplosbare problemen blijken paarden door middel van visuele en tactiele signalen om hulp te vragen bij een mens. Hun cognitieve vermogens blijken zelfs beter te zijn dan die van menselijke kleuters.

Japanse onderzoekers plaatsten paarden in een situatie met een probleem: de paarden hadden zicht op verborgen voedsel maar konden hier zelf niet bij door een omheining. Een verzorger die zich buiten de omheining bevond kon wel bij de emmers. De paarden zagen een assistent wortels onder emmers verstoppen die buiten de paddock stonden. Zodra de paarden doorhadden dat er eten in het spel was, bleven zij bij de verzorger staan, keken ze naar hem en raakten zij hem aan of duwden zij tegen hem. Zij vertoonden dit gedrag opmerkelijk vaker en langer dan wanneer er geen eten was verstopt onder de emmers.

Lees het volledige artikel op dehoefslag.nl

 

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie