Pas op voor esdoorn & eikelbomen

Het is herfst. En de herfst neemt risico`s met zich mee. Paarden die teveel eikels eten kunnen vergiftigd worden & paarden die teveel zaden van de esdoorn binnen krijgen kunnen Atypische Myopatie krijgen. Een dodelijke spierziekte.

Vorig jaar zijn in oktober en november meer dan 10 paarden gestorven en ziek geworden vanwege een eikelvergiftiging. Met name groene onrijpe eikels zijn erg gevaarlijk. Een eikelvergiftiging kan leiden tot verminderde eetlust, koliek, aantasting van de maagdarmwand en het niet meer functioneren van de nieren wat tot de dood kan leiden. Atypische Myopathie ontstaat door het eten van esdoornzaden, waarbij de stof Hypolglycin A voor vergiftiging zorgt.

Lees het volledige artikel op VoerVergelijk.nl

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie