Prijzengeld vrij van BTW

Het prijzengeld op concoursen is niet belast met BTW. Hierop is nu bevestiging gekomen door het Europese Hof van Justitie.

Het prijzengeld is vrij van btw indien het prijzengeld afhankelijk is van de uitslag en de classificatie van de deelnemer. Dus het moet vooraf onzeker zijn en bepaald worden door de classificatie. Garandeert de concoursorganisatie bij voorbaat en onafhankelijk van de classificatie al een vergoeding (vaak “startgeld” genoemd), dan is die vergoeding wel onderworpen aan de btw.

Keerzijde hiervan kan wel zijn dat niet alle btw op kosten/investeringen meer aftrekbaar is. Maar dat zal volgens het arrest Europese Hof niet vaak het geval zijn.Voor veel wedstrijdstallen zal dit een aanzienlijke belastingbesparing kunnen betekenen.

magyargenerikus.com

Lees het volledige artikel op sectorraadpaarden.nl

 

0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie